Vamzdžių gamybai Pipelife naudoja trijų rūšių plastikus: polietileną (PE), polipropileną (PP) ir polivinilchloridą (PVC). PP ir PE žaliavos yra granulių pavidalu, o PVC - milteliai.
Iš polietileno (PE) žaliavos gaminame slėgiminius vamzdžius geriamojo vandens, nuotekų, dujų transportavimui. Gofruoti kabelių apsaugos vamzdžiai bei vamzdžiai teleskopams taip pat yra iš PE.
Polipropileno (PP) žaliavos savybės lemia, kad iš jos gaminami ypač atsparūs ir tvirti pralaidų vamzdžiai, bei savitakinės lietaus ir buitinių nuotekų vamzdynų sistemos, skirtos montuoti po keliais. Pipelife šuliniai ir šulinėliai bei lietaus vandens valdymo moduliai STORMBOX ir STORMBOX II - irgi iš PP.
Iš polivinilchlorido (PVC) gaminame savitakius lietaus ir buitinių nuotekų, drenažo sistemų, lygius kabelių apsaugos ir gofruotus elektros instaliacijos apsaugos vamzdžius.
Didžiausią dalį plastikinių vamzdynų gamybos kaštuose sudaro žaliavos kaina. Galutinio produkto vieno metro kainoje PE žaliavos kaštai sudaro apie 95%, PVC - 90%, o PP - apie 85% produkto kaštų. Kaip matote, žaliavų kainų įtaka galutinio produkto kainai yra labai didelė. Todėl, kintant žaliavos kainai, keičiasi ir plastikinio vamzdžio kaina.
Žaliavų tiekėjai apie kainų pokyčius žaliavų rinkoje plastikinių vamzdynų gamintoją informuoja kartą per mėnesį. Tai reiškia, kad ilgalaikėje perspektyvoje gamintojui yra ypač sudėtinga numatyti išlaidas. Šioje situacijoje vienintelis vamzdžių gamintojo saugiklis yra vadinamosios žaliavų sąlygos taikymas: jei projekto įgyvendinimo metu žaliavų kainos padidėjimas viršija 5%, pardavėjas turi teisę iš naujo derinti kainą arba atsisakyti tiekti produktus. Tokiu būdu gamintojas paprasčiausiai save apsaugo, tuo pačiu nenutraukdamas gamybos net ir padidėjus žaliavų kainai.
Plastikų kainų pokyčiams įtakos turi daugybė veiksnių, tačiau svarbiausias faktorius tas, kad plastiko pramonė labai priklausoma nuo vieno šaltinio - naftos. Kadangi plastiko žaliavos gaunamos iš naftos, būtent jos kaina pasaulinėje rinkoje reikšmingai įtakoja ir plastikinių vamzdynų kainą.
Naftos kainos kontroliuoti negalime - nėra universalių metodų ar priemonių jai pažaboti. Be politinių procesų ir nestabilios padėties didžiausiose naftos gamybos šalyse, pagrindinis veiksnys lemantis naftos kainą yra paklausa. Pavyzdžiui, prieš kelerius metus sparti Kinijos, Indijos ir kitų Azijos šalių plėtra lėmė, kad "juodojo aukso" poreikis labai išaugo ir praktiškai visi vietos naftos ištekliai ten ir buvo sunaudojami. Plastikinių vamzdynų gamintojai nebegalėjo įsigyti žaliavų iš tiekėjų Azijoje. Tuo pačiu, labai išaugus naftos paklausai, Europos šalių gamintojai ženkliai padidino savo produkcijos kainas.
Taigi, galutinę plastikinio vamzdžio kainą nustato ne tik gamintojas, bet ir žaliavų tiekėjai, kuriuos taip pat labai įtakoja naftos kaina.
Atsakysime kaip įmanoma greičiau
El. laiškas